Про нас

        Кафедра педіатрії ФПО ДМА була заснована в 1973 році на базі 3 міської дитячої лікарні № 3 м.Кривого Рогу. 

Першою завідуючою кафедри педіатрії була доктор медичних наук, професор Віра Михайлівна Зоріна – зразок інтелігентності, високої культури і професіоналізму. Професор В.М. Зоріна автор понад 160 наукових праць. Під її керівництвом виконано 4 кандидатських дисертації. Великий вклад в становлення та організацію кафедри зробили перші її співробітники: доценти А.Г. Кірєєв, Ю.В. Алексєєнко, асистенти Л.І. Муріна, І.О. Чугай. Протягом багатьох років на кафедрі педіатрії працювали асистенти Г.М. Івагло, О.Л. Капура, А.А. Загорулько, Н.Н. Заболотська, Л.П. Бадогіна, які внесли великий вклад у розвиток кафедри і виховання молодих викладачів та лікарів.

З 1995 року клінічною базою кафедри стала 8 міська лікарня, яка поєднала 11 дитячих спеціалізованих відділень. З 1 вересня 2006 року 8 клінічна лікарня поповнилась ще 4 дитячими спеціалізованими відділеннями.

Кафедра клінічної лабораторної діагностики ФУЛ Дніпропетровського медичного інституту організована в 1974 році. Завідувачем  кафедрою став професор Єнохович Валерій Олексійович, який займав спочатку посаду першого заступника декана факультету з учбово-методичної роботи, а згодом  і декана факультету.

На кафедрі проводилось підвищення кваліфікації лікарів–лаборантів за фахом «Клінічна лабораторна діагностика» та «Клінічна біохімія». В той час на кафедрі працювали:  доценти Т.М. Вишневська, Ю.І. Ткач, Т.І. Єльчанінова, О.В. Шамрай; професор С.М. Щабленко; асистенти Кузьміна Г.П.,  Філіпченко Л.Л., Ладигіна Н.М., Білик Л.І., Нагорна Т.М., Сембер М.В.. 

В даний час д.мед.н., професор Юрій Іванович Ткач очолює кафедру клінічної лабораторної діагностики ХМАПО. З часом кафедра клінічної лабораторної діагностики увійшла до складу кафедри терапії, а в 2001 році була об’єднана з кафедрою педіатрії.

Протягом 19 років кафедру очолювала доктор медичних наук, профессор Мокія-Сербіна Світлана Олексіївна. Під керівництвом професора С.О. Мокії та базі Криворізького дитячого пульмонологічного центру вивчається проблема вад розвитку бронхолегеневої системи. Особлива увага приділяється діагностиці гіпоплазії легень, розробляються програми лікування цієї патології.

Лікувальні технології кафедри: діагностика і лікування залізодефіцитних станів у дітей, діагностика і лікування деформацій грудної клітини, лікування простої та кістозної гіпоплазії легень у дітей, діагностика та лікування алергічних станів у дітей, профілактика та лікування дітей і дорослих з хронічними обструктивними захворюваннями легень, діагностика і лікування хронічної серцевої недостатності у хворих похилого віку з кардіоренальним синдромом.

З вересня 2014 року назву кафедри змінено на «Кафедра педіатрії, сімейної медицини та клінічної лабораторної діагностики».

На теперішній час кафедра забезпечує навчання лікарів-інтернів, клінічних ординаторів (у тому числі іноземних) та підвищує кваліфікую лікарів за фахами «Педіатрія», «Загальна практика-сімейна медицина» та «Лабораторна діагностика», для чого на базі кафедри створені умови для опанування теоретичних знань та відпрацювання практичних навичок.

Співробітники кафедри (проф. С.О. Мокія, доцент Т.В. Литвинова та асистент Н.І. Заболотня) протягом багатьох років приймають участь у міжнародних клінічних дослідженнях.

Колектив кафедри педіатрії, сімейної медицини та клінічної лабораторної діагностики очолює доктор медичних наук, професор Шейко Світлана Олександрівна.  

Клінічними та учбовими базами кафедри є комунальний заклад «Криворізька міська клінічна лікарня №8», комунальний заклад «Криворізька міська лікарня №9» Дніпропетровської обласної ради», КУ «Центр первинної медико – санітарної допомоги № 4» Криворізької міської Ради, КУ «Центр первинної медико – санітарної допомоги № 2» Криворізької міської Ради м.Кривого Рогу.

Принцип діяльності кафедри передбачає рівноцінну реалізацію усіх напрямків її роботи (навчальна робота, організаційно-методична, наукова, виховна), колективної та особистісної відповідальності за процес і результати професійної підготовки майбутніх фахівців, що можливо лише за умов збільшення інтелектуального потенціалу кафедри, розвитку науково-дослідної бази кафедри, підвищення професіоналізму професорсько-викладацького складу, впровадження інноваційних методів організації навчального процесу та прогресивних освітніх технологій.

Щорічно підвищують свою кваліфікацію біля 300 лікарів-інтернів, лікарів-педіатрів і лікарів клінічної лабораторної діагностики.  Кожен співробітник кафедри має як мінімум дві лікарські спеціальності, що дозволяє надавати висококваліфіковану допомогу дітям і дорослим у відділеннях клінічної бази та під час регулярних виїздів по санавації.

Щорічно надається консультативна допомога понад 2000 хворим, здійснюється понад 30 консультацій по лінії санітарної авіації. Колектив кафедри на базі підрозділів охорони здоров’я наполегливо впроваджує сучасні наукові досягнення у практичну роботу. Зокрема, спільно з практичною охороною здоров’я проводяться клінічні, паталогоанатомічні конференції, засідання асоціації педіатрів, лікарів загальної практики-сімейної медицини.

    Важливим етапом підготовки до державного іспиту є тестовий контроль знань. Ви маєте можливість підготуватись до тестування в затишному комп’ютерному класі, облаштованому на базі деканату факультету (вул. Женевська, 6Б, третій поверх). До ваших послуг сучасні комп’ютери та ліцензійні навчальні програми.

  

    У гуртожитку, що знаходиться за адресою вул. Січеславська (Кремлівська), 8 створені умови для комфортного проживання іногородніх лікарів-інтернів та лікарів-курсантів. Грошi за гуртожиток 100% повертаються вам клiнiчними базами стажування/роботи при представленнi довiдки. Ви можете скористуватися транажерною залою, сауною. Оснащенi кухнi дозволять вам приготувати кориснi страви. Звернувшись до скриньки допомоги ви можете скористатися продуктами для приготування страв. В гуртожитку проводяться рiзнi заходи (конкурси). Ми чекаємо на вас на Криворiжжi.